Zapowiedzi

Zapowiedzi

81 – niebawem rewelacyjna nowość. Tego jeszcze nie było!

Jesteśmy dumni. Tego jeszcze nie było na rynku polskim.  Pracujemy nad wydaniem unikatowej pozycji. Roboczy tytuł to „81”. Pozycja będzie zawierała 81 krótkich koanów wraz z komentarzami. Tyle rozdziałów (krótkich opowieści metaforycznych) zwiera legendarna książka „Tao Te King, czyli Księga Drogi” mistrza Lao Tsy, do której nawiązujemy

Czym jest koan?

Koan to krótka opowieść, czasem po prostu pytanie lub dialogi, które przed wiekami w tradycji buddyjskiej były fragmentami kazań wygłaszanych przez lamów lub mistrzów.  Z czasem stały się przypowiastkami filozoficznymi, wierszami, zadaniami dla uczniów, drogowskazami.

Przebudzenie

Przyjmuje się, że jeśli uczeń znajdzie odpowiedź na zadane pytanie – jego problem lub dylemat zostają rozwiązane – on zaś może uzyskać przebudzenie, oświecenie, czyli głęboki wgląd, dzięki któremu przeszłe troski znikają. Pojawia się spójność, spokój, równowaga. W tradycji Zachodu też nie brakuje tego rodzaju krótkich form. Posługiwał się nimi Sokrates, Marek Aureliusz, Seneka, Monteskiusz, Fryderyk Nietzsche, Carl Gustav Jung i wielu innych.

Krótko

Dziś fejsbuk i inne media sprawiły, że chętnie czytamy krótkie formy. W biegu, w autobusie, na przerwie – towarzyszy nam smartfon i króciutkie, czasem mikroskopijne teksty. Wielu z nas lubi czytać internetowe memy, nierzadko są bowiem trafne, inspirujące, są jak przestroga lub zaproszenie.

Podobne funkcje w rozwoju osobistym pełnią koany – są zaproszeniem do zmiany, do nowego punktu widzenia, do odkrycia własnych zasobów lub po prostu nowych dróg. Czasem, w ślad za takim odkryciem, sprawy układają się jak po sznurku. Minęły bowiem przeszkody i ograniczenia, które sami stwarzaliśmy naszym stylem myślenia i działania.

Autorzy

Autorem koanów oraz przepięknych ilustracji jest Maciej Bennewicz, natomiast komentarze wraz z interpretacjami koanów napisał Adam Sornek.Książka poetycka.

W przygotowaniu jest książka poetycka, której autorami są Katarzyna Zaremba, poetka i psycholożka z Wrocławia oraz Maciej Bennewicz, pisarz, artysta, kognitywista.

Książka ma charter dialogu pomiędzy poetką i poetą, kobietą i mężczyzną. Jest zaproszeniem do poznawania świata męskości i żeńskości patrzącego na te same zjawiska, niekiedy w sposób osobny innym razem niesłychanie spójny lub komplementarny.

Przepięknym, introspekcyjnym wierszom autorów towarzyszą ich krótkie dialogi oraz ilustracje autorstwa Macieja Bennewicza.

Książka wyjątkowa. Planujemy piękne wydanie.

Pakiety prezentowe dla dorosłych i dla dzieci

Pakiet zawiera 3 książki + zeszyt ćwiczeń


W planach

  • W planach naszego wydawnictwa jest kolejna, trzecia edycja kultowej już gry STO MAP DO CELU zawierająca karty metaforyczne, archetypowe oraz karty z pytaniami w wersji polskiej i angielskiej. link
  • Pracujemy też nad grą TALENT, której emisję przygotowujemy na koniec roku. Jak sama nazwa wskazuje ma ona umożliwiać szybką i twórczą identyfikację własnych talentów.
  • W planach jest również gra dla dzieci, nawiązująca do cyklu książeczek O FELKU KARTOFELKU link
  • Autor Maciej Bennewicz pracuje nad IV tomem powieści „PRZERAŻAJĄCE ODDZIAŁYWANIA NA ODLEGŁOŚĆ” pt. OPOWIADACZ SNÓW”. Póki co mamy trzy pierwsze części w wersji audio czytane osobiście przez Macieja Bennewicza. Serdecznie zapraszamy link

Pakiet Cykl o Felku Kartofelku

pakiet-005-kopia

W pakiecie 3 części powieści + zeszyt ćwiczeń zawierający 12 ćwiczeń transpersonalnych na podstawie cyklu powieści

pakiet-008