Zapowiedzi II kwartał 2017

Coaching. Złote Zasady

 

Coaching jest procesem szkolenia, który poprzez postawienie odpowiednich pytań pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom rozwijać się, zwiększać efektywności i osiągać cele. Zadaniem coachingu nie jest nauka, a pomoc przy jej realizacji. Odpowiednio zadane pytania mają na celu pobudzić do myślenia, ukierunkować na dany cel i optymalizację swoich działań.

Poradnik przedstawia złote zasady, na których warto bazować realizując satysfakcjonujące sesje coachingowe.

Dla kogo:

Poradnik jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych poznaniem metody coachingu lub chcących podjąć własny proces coachingowy. Skorzystają z niej zarówno menedżerowie, jak i osoby odpowiedzialne za HR, za szkolenia oraz talent management.

 

Podręcznik 

 

Coaching i mentoring to nowoczesne metody pracy edukacyjnej i nastawionej na rozwój osobowy oraz kompetencyjny.

Zawarta w podręczniku teoria i modele praktycznych narzędzi czerpią z nurtów kognitywistycznych, psychologii pozytywnej, psychologii archetypowej, process work, Gestalt, nurtów behawioralno-poznawczych, terapii krótkoterminowej, a także doświadczenia praktyków coachingu i mentoringu. Podręcznik stanowi kompendium wiedzy niezbędnej do prowadzenia sesji coachingowych i mentoringowych.

Dla kogo:

Podręcznik jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych coachingiem oraz mentoringiem, a zwłaszcza do menedżerów, samodzielnych specjalistów pracujących w obszarze zarządzania talentami i potencjałem pracowniczym, a także studentów zainteresowanych przyszłą karierą zawodową w obszarze rozwoju osobistego.